Uranüs’ün Burçlara Etkisi Nedir?
By: Date: Mayıs 7, 2023 Categories: Uncategorized Etiketler: , , , , , ,

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair uzay cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına doğrultu veren bir mabeyinç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı şeşnda yapılır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri üzere kişisel detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında rast adımları atmaları muhtevain tavsiyelerde bulunur ve suret gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içre hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün dahi insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mefret nazarıitibar göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi olmak, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve namına bakılırsa hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin nasıl bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz aşkın vukuf sahibi olgunlaşmak istiyorsanız, birokkalı terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin muhtevain Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi muhtevain kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine bakılırsa belirlenir ve birokkalı kişiye bakılırsa şahsiyet ve gelecekteki olaylar üzerine vukuf verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar muhtevain kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Doğum haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin birey yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere yaşyalnız şekline bellik fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok aşkın vukuf sahibi olgunlaşmak muhtevain, astroloji terminolojisine aşina olgunlaşmak önemlidir.

Fehva Valörı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine vukuf verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere bellik edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değustalıkimlere bellik edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, rast bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, müstakbel tahmini ve henüz katı çok bahis üzerine vukuf ita konusunda olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir