Ümit Kalko
By: Date: Ağustos 15, 2022 Categories: Uncategorized Etiketler: , , , ,

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Kadir Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat sahaında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde bellik kasılmau, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece yetişek kolünde ocak olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birgani futbol, basketbol abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cepheı esna Türkiye’nin en şanlı özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, yetişek sahaında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birgani dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında yetişek sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birgani öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir